Van satılık kaz

Van satılık kaz

Van satılık kaz

" Başkale Satılık Kaz Civcivi, Çatak Satılık Kaz Civcivi, Edremit Satılık Kaz Civcivi, Erciş Satılık Kaz Civcivi, Gevaş Satılık Kaz Civcivi, Gürpınar Satılık Kaz Civcivi, İpekyolu Satılık Kaz Civcivi, Muradiye Satılık Kaz Civcivi, Özalp Satılık Kaz Civcivi, Saray Satılık Kaz Civcivi, Tuşba Satılık Kaz Civcivi, van satılık kaz, van satılık kaz civcivi "

Van satılık kaz Van satılık kaz civcivi Van kaz çiftliği Kaz yetiştiriciliği üç ayrı kategoride değerlendirilir.
Kaz yumurtası üretimi ve satışı
Civciv üretimi ve satışı
Üretilen civciv yada temin edilen civcivlerin beslenmesi.

KAZ YUMURTASI ÜRETİMİ
Anaçlar dan elde edilecek yumurtaları piyasa şartları ve kalitesinde üretmek ve temin etmek sonrasında talep edecek üreticilere ulaştırmak. Anaç kazlara periyodik aşı takvimi uygulanmalı anaçlar dan elde edilecek yumurtalar max 5 günde alıcıya ulaşmalı bu süre zarfında doğru şekil de doğru uygulamalar ile doğru oda sıcaklığında muhafaza edilmeli.

KAZ CİVCİVİ ÜRETİMİ
Kaz civcivi üretimi için civcivler için en az üç farklı barınak planlaması yapılmalı ilk barınak ana kucakları burada yumurtadan çıkan civciv 1 ile 7. Günü geçirir buranın sıcaklığı ilk gün 32c ısıdan her gün 2 derece düşürülecek. Ayrıca sulukları yemlik leri bunlara uygun olmalı.
İkinci barınak 7. Gün ile 20. Gün aralığında ki civcivler için uygun olmalı, daha fazla dolaşım alanı olmalı iklimle  me bu evrede 15c lere düşürülür kaba yeme geçiş süreci ot alıştırması ve ilk aşısı vurulur. Tüm bunlar periyodik olarak uygulanır. 3. Barınak alanı 21. Gün ve sonrası için serbest dolaşım alanı olan ve ot meraya alışmış kaba yeme geçmiş hayvanlara uygun barınak alanıdır. Van satılık kaz Van satılık kaz civcivi Van kaz çiftliği

KAZ BESİ
Elde edilen civcivlerin bakım aşaması sonrası 6 ay boyunca merada serbest yaylım sonrası iç parazit uygulaması yapılır. Sonrasında ideal varsayılan kiloları belirlenir o kiloya en kısa sürede ulaşması için yem rasyonu hesaplaması yapılır. İdeal kiloya gelen kazlar bazı uygulamalar sonrası kesime alınır.
Tüm ırk seçenekleri ile Kaz civcivi temini bakımı satışı ile ilgili yıl boyu bizden destek alabilirsiniz.
Satılık Kaz civcivi yazımızda fiyat belirtemiyoruz. Sebebi her yıl düzensiz olan fiyat aralığıdır. Fiyat sormak için sayfada ki iletişim butınlarından bizler ile iletişime geçebilirsiniz.
Kaz üretimin de maliyeet hesaplaması yıllık gider hazırlığı çok önemlidir. Kaz civcivi Satılık kaz civcivi kaz üretimi

Başkale Satılık Kaz Civcivi, Çatak Satılık Kaz Civcivi, Edremit Satılık Kaz Civcivi, Erciş Satılık Kaz Civcivi, Gevaş Satılık Kaz Civcivi, Gürpınar Satılık Kaz Civcivi, İpekyolu Satılık Kaz Civcivi, Muradiye Satılık Kaz Civcivi, Özalp Satılık Kaz Civcivi, Saray Satılık Kaz Civcivi, Tuşba Satılık Kaz Civcivi, van satılık kaz, van satılık kaz civcivi

  • Görüntüleme : 48
  • Tarih : 31 Ocak 2024
  • Okuma Süresi : 6 Dakika
  • Kelime Sayısı : 585
  • Harf Sayısı : 3238

Van satılık kaz

van satılık kaz Van satılık kaz civcivi Van kaz çiftligi dışında bişey ara....