Linda kaz civcivi

Linda kaz civcivi. Linda kaz ırkı ile sitemizde bir çok yazıda genel bilgi verdik. Ve bu bilgileri güncelleyerek sizlere en temiz güvenilir. Kopyala yapıştırsız organik ve doğru bilgiyi sunmak istedik. Linda ırkı bilindiği üzre Rus Linda Menşeili bir ırktır , yani yarı hibrit ırk kazlar sınıfına girmektedir. her ne kadar rus kazı olarak bilinsede Linda kazı nın da bir kaç çeşidi mevcuttur. Örneğin estonya kazı.

Bu kaz linda kazına bir çok görünür özelliği ile benzemektedir. Renkleri beyaz ve gaga üstü tepesi ebat olarak farklı olsada renkleri birbirlerine çok yakındır. Bu ırkın yumurta verimi daha fazladır yıllık 70 adetleri bulmaktadır. Erkeklerde genel sürü ortalama canlı ağırlık 3 /4 dişilerde sürü genel ağırlık 2/3 kilogram civarlarıdır.


Türkiye Kaz üretim sahasına girmiş bir çok ırktan biridir. Özellik ile çin kazı ile hemen hemen beraber türkiye üretim pazarında yer almıştır. Çin kazına göre daha evcil ve daha gürültüsüz ve sürü uyumu daha iyi bir ırktır. Bu sebep ile asya ırkı ticari ırklarda en çok tercih edilen ırk diyebiliriz.

 

Linda kaz civcivi


Linda kaz civcivi diğer bir çok ırkın kaz civcivine göre daha küçük ve güçsüzdür. Bu sebep ile özellik ile ilk 7 günlük bakım çok hayati önem taşımaktadır. İlk sezonunda yumurta veren yani ilk defa yumurta veren linda kazlarının yumurtaları anaçlara göre oldukça ufak olur. Buda çıkan civcivin daha ufak ve güçsüz olması demektir. Bu gibi durumda ki civcivler diğer kaz civcivlerine göre daha özenli bir bakım istemektedir.

Bir diğer benzer kaz Azeri Lindasıdır bu çeşit ise cüssesi büyük olarak korunmuş ıslahı doğru yapılmış gerçek Linda kazının devamıdır.


Türkiye serüveni bu ırka dair 2012 yıllara dayanmaktadır yaygın olarak ise bu taihten bir iki yıl sonrası üreticilerin ilk tercihi konumuna geldi. Tabi bu durum avrupa ırklarının türkiye sahasına girince yavaşladı ve oldukça as sayıda üretimi yapılmaktadır. Genel olarak yumurta verimi sezonluk 40/50 adetlerindedir bu ırkın bir diğer özelliği ise yumurta kabuk sertliğinin düşük olmasıdır bu sebep ile tohumlu

Linda yumurtalarında civciv çıkım oranı %95 oranlarına kadar varmaktadır. Kesim için pazara sunulduğunda canlı baskül yani canlı ağırlık kg bazında değeri 19 lira ile 22 lira arası hayvanın kalitesine yaşına ve pazara sunulduğu tarihe göre değişkenlik göstermektedir.


LİNDA KAZ CİVCİVİ FİYATI öğrenmek için iletişim numaramızdan bizlere ulaşınız.
İLETİŞİM 0531 366 91 18

Linda kaz civcivi fiyatları


Tüm kaz civcivlerine tarafımızca viral hastalıklara karşın 48 saat sigorta kapsamındadır.
Tüm civcivlere ırk garantisi vermekteyiz.
Linda kaz civcivi. Ankara linda civcivi. İstanbul linda kazı. Muş linda kazı. Van Linda kazı.
Bu kaz ırkını sahiplenerek. Kaz yetiştiriciliği ve Kaz ticaeti ve üretimi işine girmek istiyor iseniz.

 

Bu ırkı doğru yerden doğru kriterlere uygun üretim yapılmış. Anaçları aşılanmış sürülerin civcivlerini sahiplenmenizi ve tercih etmenizi öneriyoruz. Linda kazı diye aldığınız kaz civcivinin kalitesiz ve ufak bir ırk olmasını istemiyorsanız.

Irk ile ilgili doğal seleksiyon ile ilgili ve genetik bağ üretimi ile ilgili açıklamalar isteyiniz. Bu açıklamaları sizlere sunamayan aşı garantisi veremeyen üreticilerden uzak durun. Unutmayın ki Türkiyede üretilen civciv sayısının tahmini olarak % 25 oranı normalde ölmektedir. Bu oran viral hastalık yıllarında %50 oranlarına kadar varabilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın