Van kaz civcivi

Van kaz civcivi satanlar. Van kaz çiftliği. Van kaz üretim. Van mast kazı. Van fransız kazı. Van linda kazı. Van çin kazı. İpekyolu kaz civcivi. Erciş kaz civcivi. Tuşba kaz civcivi. Edremit kaz civcivi. Özalp kaz civcivi. Çaldıran kaz civcivi. Muradiye kaz civcivi. Başkale kaz civcivi. Çaldıran kaz civcivi. Gevaş kaz civcivi. Çatak kaz civcivi. Saray kaz civcivi. Bahçesaray kaz civcivi. Van mast kazı civcivi. Van macar kazı civcivi. Van fransız kazı civcivi. Van landes kazı civcivi. Van linda kazı civcivi.

Kaz civcivlerini ortalama olarak 21. yirmibir günden sonra ota yaylıma salabilirsiniz. Tabi öncesinde ota alşıtırma ve taşlık alıştırması yapılması gerekli. Bu süre uygulamaya göre dört gündür. Bu dört günün sonunda artık kaz civcivleriniz ota yaylım meraya yaylıma uygun hala gelirler. Bu işlem ot çarpması ot zehirlenmesi gibi sorunları ve riskleri ortadan kaldırmak yada riski minimum seviyeye indirmek için uygulanır. Civcivlere yumurta çıkımı sonrası başlangıç civciv yemi verilir , yani toz civciv yemi. Sonraki süreçte ise granül yem ile beslenmeye devam edilir. Bu süreçlerin hepsinde ihtiyaç halinde probiyotik vitamin takviyesi yapılır.

Kaz civcivi

 

Kaz civcivleri ufak tüylü şirin olarak dünyaya gelirler ve üstelik diğer kanatlı kümeshayvanları civcivlerine göre daha hızlı büyür ve daha hızlı kilo alırlar ve dış etmenlere dayalı bir çok hastalık ve rahatsızlığa karşı daha dayanıklı ve dirençleri çok yüksek hayvanlardır. Tahmini olarak ilk gün yem tüketim miktarları 20 gram ikinci gün yem tüketim miktarları otuz gram üçünçü gün yem tüketim miktarları elli gram dördüncü gün yem tüketim miktarları altmışgram düzeyindedir. Tabi bu rakamlar ortalama rakamlardır. Genel olarak civciv yemi olarak tabir edilen toz yada granül yemler ile beslenirler.

Afrika kazı
Afrika kazı asya menşeili bir kaz ırkıdır bu kaz ırkı erkeklerde canlı kilogram altı sekiz arası erkeklerde. Dişilerde ise beş ila yedi kilogram arasıdır. Ticari ırklar sınıfına girmezler yıllık yumurta verimleri otuz beş civarındadır. Gurka olabilme özelliği yoktur. Genel yapı olarak çin kazına benzer fiziksel özellikleri vardır. onu Çin kazlarından ayıran en büyük özelliği yani Afrika kazı en büyük özelliği gaga altı gerdanıdır. Bu gerdan Afrika kazlarında oldukça büyük olur. Renkleri bozdur. kuluçkaya yatmazlar ve genelde büyük sürülerde melezleme de ve hobi amaçlı kullanılırlar.

Van kaz civcivi satanlar. Van kaz çiftliği. Van kaz üretim. Van mast kazı. Van fransız kazı. Van linda kazı. Van çin kazı. İpekyolu kaz civcivi. Erciş kaz civcivi. Tuşba kaz civcivi. Edremit kaz civcivi. Özalp kaz civcivi. Çaldıran kaz civcivi. Muradiye kaz civcivi. Başkale kaz civcivi. Çaldıran kaz civcivi. Gevaş kaz civcivi. Çatak kaz civcivi. Saray kaz civcivi. Bahçesaray kaz civcivi. Van mast kazı civcivi. Van macar kazı civcivi. Van fransız kazı civcivi. Van landes kazı civcivi. Van linda kazı civcivi.

Van Kaz civcivi satanlar

 

Amerikan kazı
Amerikan kazı amerikan wigt blue ismiyle bilinmektedir genel oalrak erkeklerde altı ila yedi kilogram arası dişilerde ise dört ila altı kilogram arası canlı ağırlığa erişebilirler bu kazların gurka yatabilme yani kuluçka yatabilme özelliği vardır. böylece kendi civcivlerini çıkarabilirler bu özellikleri ile çiftlik kazları sınıfına girmektedirler. Genel oalrak kaz ticareti yapanlar Amerikan kazı nı ticari olarak düşünmezler Türkiyede çok yaygın değildir açık mavi ve boz rekleri vardır. gözleri koyu mavidir.

Van kaz civcivi

Çin kazı
Çin kazları asya ırkı ticari ırklar sınıfına dahildirler. Genel olarak beş ayrı Çin kazı sınıfı vardır Çinin kendi bölge isimleri ile bilinmektedirler. whueen kazı da bunlardan biridir Türkiye de yaygın olan türü bu Çin kazıdır. Bu kaz yıllık yetmiş yumurtaya kadar yumurta verebilir. Çin kazları gelişimini 9 ayda tamamlarlar ve gurk olma özelliği yoktur yani kuluçkaya yatmazlar genel olarak boz Çin kazı ve beyaz Çin kazı olarak iki türü vardır. Et kalitesi diğer ticari ırklara göre daha düşüktür hem et rengi hem geç gelişmesi hemde canlı ağırlığının üç beş kilogramlarında olamsı et üretiminde onu ikinci sıraya itmiştir. Genel olarak ırak iran gürcistan gibi ülkeler tipinin şeklinin değişik olması sebebi ile Türkiyede ki Çin kazı üreticilerinden talep etmektedir.

Erciş Satılık kaz civcivi

 

Linda kazı
Linda kazı Rus Çin ortak menşeili bir kaz ırkıdır yarı hibrit diye tabir edebiliriz bu sebep ile % 5 oranında da olsa gurk olabilme yani kuluçkaya yatabilme özelliği vardır. Genel olarak beyaz çin kazları ile karıştırılırlar bu sebep ile onları Çin kazlarından ayıran özelliklerini şöyle sıralayabiliriz. Kalın ve kısa boyun Çin kazına göre. Ayrıca gaga altı kısa ve küçükte olsa bir gerdanı vardır göz renkerli koyu mavi ve dik bir gövde yapısına sahiptir. türkiyede linda kazının da bir kaç türü vardır Rus Linda kazı Estonya Linda kazı ve Gürcistan Linda kazı birbirlerinden farklı özelliklere sahiptirler. Genel olarak yıllık yumurta verimleri kırk elli civarıdır. Canlı ağırlık olarak ta üç kilogram ile beş kilogram arası değişir . kesime gelme tarihi yedi aydır yetişkin kaz halini alması sekiz ayı almaktadır.

Fransız kazı
Fransız kazı Türkiyede ki adı ile namı değer Fransız g35 ve Fransız g36 kazıdır. Asıl adı Fransız hewy kazıdır. Dünyanın bir çok ülkesinde ki büyük et besi ve üretim çiftliklerinde en yaygın kullanılan ırklardan biridir. Son güncellenen ırk olma sebebi ile handikapı yani eskik noktası yok denecek kadar azdır. yüz yirmi gün içinde yani yaklasık dört ay içinde gelişimini tamamlayabilir ve kesime hazır hala gelirler. Bu dört aylık süre zarfını baz aldığımızda doğal yaylımın yanında günlük yem tüketimleri 150 gram yüz elli gram dır. Buda toplamda on sekiz 18 kilogram kaba yem ve doğal yaylım takviyesi ile kesim zamanı gelir demektir. Sadece kapalı alan bakımında ise otuz beş ila kırk kilogram arası kaba yem tüketimi vardır. Doğru bir rasyon ile bu rasyonun kilogram fiyatı bir tel 1 tl lere gelmektedir.

Detaylı bakım bilgisi ırk bilgisi satış bilgisi ve fiyat bilgisi için BURAYA tıklayınız
TELEFON 0531 366 91 18                  Benzer yazıyı oku

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.