Kış aylarında kaz civcivi besleme

Kış aylarında kaz civcivi besleme  Bilindiği üzere kombin ırkların Türkiye pazarına girmesi ile. , civciv sadece ilk baharda olur ve üretilir mantığı biraz esnek hale geldi. , bir çok kombin ırk eylül yumurta periyotun da oldukça fazla yumurta vermekte , bu sebep ile eylül kasım ayları arası süren bu yumurta trafiği bize kışında civciv bakacağımız. durumları oluşturuyor , kış aylarında kaz civcivi besleme , yaz ve bahar aylarına göre biraz daha zor bir hale geliyor , fazladan enerji gideri fazlada yem gideri ve fazladan işçilik.

Kış aylarında kaz civcivi besleme


Kış aylarında kaz civcivi besleme NASIL OLMALI ?

KAZ CİVCİVİ BESLEME KIŞ AYLARINDA
İlk olarak, sıcaklık 25 ila 28 ° C’de 1 ila 5 gün, 23 ila 26 ° C’de 6 ila 10 gün, 20 ila 24 ° C’de 11 ila 20 gün ve 17-20 ° C’de 21 ila 21 gün için uygundur.

  1. İyi bir kaz yavrusu seçme Sağlıklı bir kaz yavrusu canlı davranış, enerjik gözler, hızlı tepki, iyi yumurta sarısı kasılması, saç kuruluğu sonrası sıkılık ve güçlü bir çığlık gösterecektir. Kaz civcivlerinin tüyleri tamamen kurumuş olmalarına ve göbek bağlarını kurutmuş ve kparmış olmalarına dikkat edin , altta tarafına baktığınızda göbek bağı gözüken civcivleri en az 6 saat daha makinede muhafaza edin , sonra tekrarınızda durum aynı ise , bu civcivleri ayrı bir bölmede bakıma alın. rahatsızlıkları durumunda hızlı antibiyotik takviyesine başlayınız.
  2.  
  3. Dikkatli beslenme düzenli ve kantitatif olarak verilmeli,% 80’den daha az dolu bir beslenme yöntemi
  4. kullanılması tavsiye edilir. Civcivler kabuktan çıktıktan 24 saat sonra, su ile beslenmeli ve daha sonra yeme salınmalı, granül civciv yemi ve ipeksi yeşillikler olmalıdır. yani sindirimi kolay yesil ufak boyutlu oylar.
  5.  
  6. Ayrı kuluçka: Her bir kaz yavrusu grubu büyük, orta ve küçük olmak üzere ikiye ayrılır.Bu nedenle, ortalama büyüme, tüm sürünün düzgün gelişimi amacına ulaşmak için oldukça bölünmelidir. Kuluçka için küçük kuluçka kullanılmalıdır.Her grup en fazla 50 ila 80 civcive ayrılmalıdır. Gündüz ve gece grup bazında kontrol etmek için kazın üst üste, orta sıcaklığa ve alt kısma yığılmasını önlemek için kazları elle 4 ila 5 kez hareket ettirin. basıncı. Beşinci olarak, zamanında otlatma Gıdaya başladıktan sonra, sıcaklığı ayarlayabilmeniz ve su buharı verebilmeniz için her 1 saatte bir kalkmalısınız. 10 günlük olduktan sonra, temiz ve rüzgarsız bir günde suyu temiz ve sığ bir havuzda çok kirli olan civcivleri yıkayabilirsiniz bu üzeri yapışkan civcivlerin gelişimini hızlandıracaktır.

 

  1.  
  2. suyu ılık 25 derece yapın ve içine sirke katarsanız tüyleri çok daha parlak olur. ayrıca yıkanma sonrası güzel kurulama ve oda sıcaklığı tüyler kuruyana kadar 25 derece olmalıdır. Damızlık adayı civciv seçimi İleride damızlık bırakmayı düşündüğünüz civcivleri en az 21 günlük olana kadar asla civciv yeminden kesmeyin ot alıştırması taşlık alıştırması sonrası 21. günden sonra aşı takmine uyunuz. Aşı takvimi ile ilgili detaylı yazıları blog sayfamızdan öğrenebilirsiniz. İleride ki damızlık adaylarınız için doğal seleksiyon uygulamasına 21. günden itibaren başlayın ideal ağırlığa ulaşamayan ve fiziksel eksikliği olan civcivleri ayırıp besi amaçlı beslemeye bırakınız.
    İlgili olan diğer yazımız KAZ CİVCİVİ NASIL BESLENMELİ için tıklayınız Kaz civcivi nasıl beslenmeli

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.