Kaz eti Kaz yumurtası Kaz civcivi satışı

Kaz tüyü

kaz tüyü

Kaz tüyü satışı 

Bir çok sektör gibi Kaz sektöründe de yeni pazarlar ve arayışlar içerisindeyiz , her iş gibi bazı şeyler birden olmuyor , ilk olarak kaz çoğaltma ve üretim ile ilgili sonra üretilen hayvanların satışı ile ilgili sonrada et pazarı araştırmaları yapıldı.

Şimdi de bu kazların tüylerini değerlendirebilirmiyiz diye düşünür olduk , maliyet işçilik bakım masrafları çoğaldı bunun yanında rekabet oldukça hareketli halde , bu gibi durumlarda birbirimiz ile uğraşmaktansa , bizler www.kazcim.com olarak her defasında yaptığımız gibi kendimize ve diğer üreticilere öncü olma gayretindeyiz.
Bilindiği üzere tüyü değerli olan ırklar , bu coğrafyada etlik olarak ürettiğimiz kaz ırkları değil , fakat bizim ürettiğimiz ırkların tüyleri de tamamen değersiz ve atıl da değiller , bizde her yıl çöpe giden bu ürünleri paraya çevirebilirmiyiz diye bir araştırma yaptık , araştırmalarımız yurt dışı ve yurt içi olacak şekilde gelişti.

Kaz tüyü

Kaz tüyünü nasıl değerlendirebiliriz ? Türkiye içi pazar bulabilirmiyiz ? Kaz tüyünün fiyatı ne kadar olmalı ?
Kaz tüyünün kalitesi nasıl değerlendirilmeli (örneğin = renk , alt ve üst tüy ayrılmalımı) ?

Geçtiğimiz yıllarda bazı kuruluşlar bizle irtibata geçip kaz tüyü istediklerinde , bunun satışını yapmadığımızı ve hayvanlara yapılan eziyetten dolayıda yapmayacağımızı ve elimizden geldiğince bu işin karşısında olduğumuzu kendilerine söyledik tekliflerini geri çektiler. Bu yıl ki teklifleri ise kesilmiş kazların tüylerini alabileceklerini söylediler , sizce vahşet yapılmadan bunu başarabilirmiyiz ?

Üretici arkadaşlardan ricamız şu , yazının altına katkı görüşlerinizi yazınız beraber yol alalım ve kaz da yeni bir pazar oluşturalım
Not = Çin ve ıraktan bazı teklifler aldık ,
Not =Çin den gelen başka bir teklifte sakatat ve kaz ayağı ile ilgilide talepleri oldu

5 thoughts on “Kaz tüyü

  1. Merhabalar,Allah herkesin işini gücünü rast getirsin.Ben henüz bu işe girmedim ama girmeyi,girebilmeyi çok istiyorum,inşallah bir gün olur.Sizlerden gördüğüm ve bilgi edindiğim kadarı ile bu mubarek hayvanın herşeyinden yaralanılabilecek gibi görüyorum,Kazcım olarak çalışmalarınız bu işi yapabilecek insanlara ışık ve yol olacak düzeyde olduğunu gördüm,Allah hizmetlerinizden ötürü sizden razı olsun,bu işe başlamak ve sizlerele tanışmak için sabırsızlanıyorum,hepinize kolay gelsin.ESENKALIN.
    BURSA /Karacabey

  2. Kesilmis kazlarin tuyu neden olmasin ki postunuda satmis oluyosun bu butun kazcilar icin onemli bir gelir olur bence bu islere ihracata onem verin ki diger kazcilarda bundan istihdam saglasin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Whatshapp
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Sipariş Vermek İçin Buradan İletişime Gecebilirsiniz.
Powered by
Denizli Web Tasarım