Kaz ırkları

Kaz ırkları başlıklı sayfamızda Türkiye pazarında ki , yani Türkiye de üretimi yapılan Kaz ırklarına ve özelliklerine değinmeye çalışacağız. Kaz ırklarının özelliklerini yumurta verimleri et verimleri , gelişim aşamasında ki handikaplarını , pazar içi rollerine değinmeye çalışacağız.

www.kazcim.com Sitesi Yıllardır olduğu gibi sizlere güvenli bilgi verme çabasını başta tutarak bu ırklar hakkında ekip arkadaşlarımızın tüm ırklar hakkında ki görüş gözlemlerine değinmeye çalışacağız , tabi aynı zamanda üretim sonrası gelişim büyütme ve pazar payları hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Türkiye de Kaz hakkında Bilgi gözlem paylaşımı yapan tek adres olan www.kazcim.com sitesi olarak sizlerin eleştirel yada katkısal yorumlarınızı da bekliyoruz. Anasayfa Kaz ırkları sekmesinin üzerine geldiğinde tüm ırklar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Teşekkür ederiz.

Ana sayfa kaz ırkları sekmesine mausenizi getirin ve açılır pencereden çıkacak bütün ırkları detaylı inceleyiniz Mast Fransız Landes Legart Mamut Alman beyazı ve etlik kaz civcivi ırklarımız mevcuttur
0531 366 91 18 iletişim numaramız

Kaz ırkları

Başlangıç yazımızdan sonra ırklardan üst boyuttan bahsedelim. Zaten sitemizin blog bölümünde tüm ırklar için ayrı sayfalar ve yazılar hazırladık. Bu sayfalarda yaptığımız arge çalışmalarını ve gelişim ve büyütme esnasında detaylı aldığımız notları sizler ile paylaştık. İlk olarak Kaz ırkları Ticari ve Çiftlik kazları olarak ikiye ayrılırlar. Ticari ırklar endüstüriyel ırklardır. Diğerleride kendi kendilerine çoğalabilen yani kuluçkaya yatabilen ırklardır. Buradan da anlayacağınız üzere ticari ırklar kuluçkaya yatmazlar. Bunların üretimleri ticari kuluçka makinelerinden yapılırlar. Ticari ırklardan kendi aralarında Asya ticari ırkları ve Avrupa ticari ırkları olarak ikiye ayrılırlar.

Asya ırkları

Bu sınıf ırklara Estonya kazı Rus kazları .Linda kazları ve Çin çeşitli kazları örnek verilir. Genel olarak bu ırklar yüksek yumurta verimine sahip olmalarının yanında et verimleri düşük ve gelişimleri çok hılzı olmayan ırklardır. Bu sınıf kazlara uzun boyun kuğu giller de dendiği görülmüştür.

Avrupa ırkları

Bu sınıfta ki ırklar Avrupa’nın çeşitli hibrit ırklarıdır. Dış etkenlerden çok etkilenen ve çok hassas ırklardır. Gelişimleri çok hızlı ve yüksek et verim özelliği öne çıkmaktadır. Yumurta verimleri Asya ırklarına göre daha düşüktür. Ve kuluçkaya yatmazlar. Avrupa ırkları ile ilgili tüm ırkları tek tek ele alıp ilgili ırklar ile ilgili detaylı gözlem ve tecrübe yazıları sitemizde kaleme alınmıştır. BURAYA tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz.