İstanbul kaz civcivi

İstanbul kaz civcivi  istanbul satılık kaz civcivi, istanbul mast kazı, istanbul fransız kazı, istanbul linda kazı, istanbul çin kazı, istanbul landes kazı, istanbul mast kazı civcivi, istanbul fransız kazı civcivi, istanbul landes kazı civcivi, istanbul kaz çiftliği, istanbul kaz üretimi, esenyurt kaz civcivi, esenyurt satılık kaz, esenyurt mast kazı,

küçükçekmece kaz civcivi, küçükçekmece satılık kaz civcivi, küçükçekmece kaz çiftliği, bağcılar kaz civcivi, bağcılar satılık kaz civcivi, bağcılar kaz çiftliği, pendik kaz civcivi, pendik satılık kaz civcivi, ümraniye satılık kaz, ümraniye kaz civcivi, ümraniye satılık kaz civcivi, bağçelievler kaz civcivi, bağçelievler kaz çiftliği, sultangazi kaz civcivi, sultan gazi satılık kaz civcivi, sultangazi kaz çiftliği, maltepe kaz çiftliği, maltepe kaz civcivi, gaziosmanpasa kaz civcivi, gaziosmanpasa satılık kaz, gaziosmanpasa kaz çiftliği, avcılar kaz civcivi, avcılar kaz çiftliği, başakşehir kaz civcivi, başakşehir kaz çiftliği,

İstanbul ilçeleri kaz civcivi

beylikdüzü kaz civcivi, beylikdüzü kaz çiftliği, sarıyer kaz civcivi, sarıyer satılık kaz, sarıyer kaz çiftliği, arnavutköy kaz civcivi, arnavutköy kaz çiftliği, silivri kaz civcivi, silivri kaz çiftliği, şile kaz civcivi, şile kaz çiftliği, çatalca kaz civcivi, çatalca kaz çiftliği, çatalca mast kazı, çatalca fransız kazı, silivri mast kazı, silivri fransız kazı, Üretimini yapmakta olduğumuz Kaz ırkları MAST kazı Fransız kazı Landes kazı Legart kazı Çin kazı Linda kazı Dev macar beyazı kazı Ve çeşitli kombinasyonlar ile melezlediğimiz etlik melez civcivleri Türkiyede kaz yetiştiriciliği 2010 yılların sonunda profesyonel bir hal almaya başlamıştır.

Öncesinde sadece belirli kısıtlı sadece yerli ırklar ile yapılmakta olan bu iş 2010 yılı sonrası yurt dışından getirilen ticari bir çok ırk ile beraber hızlı bir şekillenmeye başlamıştır. Bu şekillenme yanında büyümeyi ve kaz ırkları çeşitliliğinde fazlalaşmayı getirmiştir. Genel olarak dünya genelinde oldukça yaygın olan kaz üretimi ve kaz yetiştiriciliği getirisi yüksek kar oranı yüksek üreticilik faliyetleri içinde kendine yer bulmaktadır. Ayrıca diğer bir çok kanatlı kümes hayvanları ile kıyaslandığında kaz eti yüksek değere sahip olmuştur. Diğer bir çok kümes hayvanlarında risk çok yüksek iken kaz üretiminde bu risk biraz daha azdır.

İstanbul satılık kaz civcivi

istanbul kaz civcivi


İstanbul Kaz civcivi


Çiftlik kazları Kazlar genel olarak ticari ve çiftlik kazları olarak iki ayrı alana ayrılır çiftlik kazlarına örnek olarak bir çok ülkenin öne çıkan kaz ırkları mevcuttur. Çiftlik kazlarının en belirgin özelliği makineye ihtiyaç duymadan gurk olabilme yani kuluçkaya yatabilme özellikleridir. Böylece küçük koloniler halinde çok fazla bakıma ihtiyaç duymadan üreyebilmektedirler.
Mast kazı civcivi, satılık mast kazı civcivi, fransız kazı civcivi, satılık fransız kazı civcivi, linda kazı civcivi, satılık linda kazı civcivi,


Ticari kaz ırkları


Ticari kaz ırkları yani endüstüriyel ırklardır. Bu ırklar genetikleri düzenlenmiş ve direk üreme ve hızlı kilo alımına uygun hale getirilmiş ırklardır. Bu konuda öncü olan ticari ırk üreticileri olarak Almanya ve Fransa ön plana çıkmaktadır. Ticari kaz ırkları da kendi içinde ikiye ayrılırlar bunlar uzun boyunlu sınıfı , bu sınıf ayrıca asya ırkı kazlar ve kuğu giller olarakta bilinirler. Genel olarak asya da yaygın haldedirler.

Çin kazı ve Çin de bulunan bir çok asya ırkı kaz ırkı bu sınıfa dahildir. Ayrıca Linda kazı da bu sınıfa dahildir. Bu ırklar genel olarak yüksek yumurta sınıfına sahip fakat hızlı ve yüksek kilo alımı avrupa ticari ırk kaz sınıfına göre daha düşük düzeydedirler. Bu kulvarın ikinci sınıfı ise Avrupa ırkı endüstüriyel ticari kaz ırklarıdır. Fransa Almanya Macar Danimarka kazları bu sınıfta öne çıkan ülkelerdir.Bu sınıfta ki ticari ırklar daha çok et ve yumurta da yüksek verimi hedefleyen erken gelişen ve yemden yararlanması yüksek olan ırklardır.

İstanbul kaz civcivleri


İstanbul kaz civcivi, istanbul satılık kaz civcivi, istanbul mast kazı. İstanbul fransız kazı, istanbul linda kazı, istanbul çin kazı, istanbul landes kazı, istanbul mast kazı civcivi, istanbul fransız kazı civcivi, istanbul landes kazı civcivi, istanbul kaz çiftliği, istanbul kaz üretimi, esenyurt kaz civcivi, esenyurt satılık kaz, esenyurt mast kazı. Küçükçekmece kaz civcivi, küçükçekmece satılık kaz civcivi, küçükçekmece kaz çiftliği, bağcılar kaz civcivi, bağcılar satılık kaz civcivi, bağcılar kaz çiftliği, pendik kaz civcivi, pendik satılık kaz civcivi,

ümraniye satılık kaz, ümraniye kaz civcivi, ümraniye satılık kaz civcivi. Bağçelievler kaz civcivi, bağçelievler kaz çiftliği, sultangazi kaz civcivi. sultan gazi satılık kaz civcivi, sultangazi kaz çiftliği, maltepe kaz çiftliği, maltepe kaz civcivi, gaziosmanpasa kaz civcivi, gaziosmanpasa satılık kaz, gaziosmanpasa kaz çiftliği. Avcılar kaz civcivi, avcılar kaz çiftliği, başakşehir kaz civcivi, başakşehir kaz çiftliği, beylikdüzü kaz civcivi, beylikdüzü kaz çiftliği. Sarıyer kaz civcivi, sarıyer satılık kaz, sarıyer kaz çiftliği, arnavutköy kaz civcivi, arnavutköy kaz çiftliği, silivri kaz civcivi, silivri kaz çiftliği, şile kaz civcivi, şile kaz çiftliği, çatalca kaz civcivi, çatalca kaz çiftliği, çatalca mast kazı, çatalca fransız kazı, silivri mast kazı, silivri fransız kazı,

İstanbul kaz civcivi istanbul satılık kaz civcivi istanbul kaz yavrusu

İstanbul kaz civcivi


İSTANBUL KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ


Kaz yetiştiriciliği oldukça zevkli ve ortam ve mekan ayarlanması doğru yapıldığında ve planlama doğru yapıldığında oldukça getirisi yüksek olan bir iştir. Mera faydalanması nadas ve anız faydalanması en yüksek olan hayvandır. Bu sebep ile uygun ortam ve şartlara sahip olunulduğunda nerede ise sıfır masraf ile kaz yetiştiricliği yapılmaktadır.
Kazların yabani ot ile mücadelesi

Kazlar dünyanın bir çok yerinde yabani ot ile mücadelede oldukça yaygın ve yüksek verimli kullanılan hayvanlardır. Özellikle meyva bahçe sahipleri sahip oldukları ve kurtulmak istedikleri bu otlardan kaz yetiştiriciliği yaparak bu hangarya işi gelir kapısı haline getirmişlerdir.

Türkiyede de yabani ot ile mücadelede yıllardır yaygın olarak kullanılırlar. Kazlarda otlama ve mera yaylımı neticesinde yemden ve kaba yemden ve yem masrafından %50 ye varan tasarruf sağlayabilmek mümkündür. Böylelikle istenmeyen otlar ile mücadelede bir taraftan tarım ilacı masrafından kurtulur iken bir taraftan organik yetiştiricilik bir taraftan da kaz yetiştiriciliği yapabilmek mümkün hale gelmektedir.


Kazların yumurta verimi
Kazlar değişen ırklara göre 20 ila 70 arası yumurta verimine sahip hayvanlardır. Yukarıda bahsettiğimiz her bir ırkın kendine ait kaz yumurta sayısı ve kendine ait kaz yumurta sezonu vardır. Kazlarda yumurta verimini artırmak için değişik uygulamalar yapılmaktadır.
Mat kazı civcivi, satılık mast kazı civcivi, fransız kazı civcivi, satılık fransız kazı civcivi, linda kazı civcivi, satılık linda kazı civcivi,


İstanbul Satılık Kaz civcivi


Kaz civcivleri diğer civcivlere göre çok dayanıklı hızlı gelişen hayvanlardır. Kendilerine ait viral bir hastalık ile karşılaşmadıkları müddetçe bir çok hastalığa karşı güçlü duruşları ile dayanabilirler. Kaz civcivleri çok hızlı büyürler ve kilo alırlar 4 ay gibi bir sürede kesime gelerek canlı 7 kg ağırlığa ulaşabilirler. Kaz civcivi fiyatları bir çok ırka göre değişkenlik gösterir fakat sağlam yapıları , diğer kanatlı familyasının yaşadığı her yerde yaşayabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Kazlar çok dayanıklı hastalıklara karşı dirençli hayvanlardır. Bir çok kümes hayvanı ve kanatlı hayvana göre civcivlikten yetişkinliğe kadar ki süreçte normal yetiştirme şartlarında çok bakım istemeyen ve bir çok hastalığa karşı dirençli ve dayanıklı hayvanlardır. Bu özellikleri kaz üretimi ve kaz yetiştiriciliğini bir adım daha ön plana çıkarıp cezbedici hale getirmektedir.


İstanbul kaz civcivi, istanbul satılık kaz civcivi, istanbul mast kazı, istanbul fransız kazı, istanbul linda kazı, istanbul çin kazı.

istanbul landes kazı, istanbul mast kazı civcivi, istanbul fransız kazı civcivi, istanbul landes kazı civcivi, istanbul kaz çiftliği, istanbul kaz üretimi, esenyurt kaz civcivi, esenyurt satılık kaz, esenyurt mast kazı,

küçükçekmece kaz civcivi, küçükçekmece satılık kaz civcivi, küçükçekmece kaz çiftliği.

bağcılar kaz civcivi, bağcılar satılık kaz civcivi, bağcılar kaz çiftliği, pendik . kaz civcivi, pendik satılık kaz civcivi, ümraniye satılık kaz, ümraniye kaz civcivi, ümraniye satılık kaz civcivi, bağçelievler kaz civcivi,.  Bağçelievler kaz çiftliği, sultangazi kaz civcivi, sultan gazi satılık kaz civcivi, sultangazi kaz çiftliği, maltepe kaz çiftliği, maltepe kaz civcivi.

Gaziosmanpasa kaz civcivi, gaziosmanpasa satılık kaz, gaziosmanpasa kaz çiftliği, avcılar kaz civcivi, avcılar kaz çiftliği, başakşehir kaz civcivi, başakşehir kaz çiftliği, beylikdüzü kaz civcivi, beylikdüzü kaz çiftliği, sarıyer kaz civcivi, sarıyer satılık kaz, sarıyer kaz çiftliği, arnavutköy kaz civcivi, arnavutköy kaz çiftliği, silivri kaz civcivi, silivri kaz çiftliği, şile kaz civcivi, şile kaz çiftliği, çatalca kaz civcivi, çatalca kaz çiftliği, çatalca mast kazı, çatalca fransız kazı, silivri mast kazı, silivri fransız kazı,


Damızlık kaz seçimi


Damızlık almayı düşünüyor iseniz yada civciv alıp damızlık olarak yetiştirmeyi planlıyorsanız damızlık adayı olarak aldığınız civcivlerin tüm genetik özelliklerini üzerinde bulundurup bulundurmadığı sıkı şekilde kontrol edin ve günlük haftalık yem tüketim karşılığında kilo alımlarını kontrol altında tutun kendi ırk özellikleri ile aynı olup olmadıklarına bakın. Seçtiğiniz ırkın çizelge ile aynı yem tüketimi karşılığında aynı kilolara ulaşıyor ise doğru yoldasınız ve aldığınız civcivler safkan demektir.


İstanbul Kaz çiftliği kurmak


Kazcılık sektörüne girmeyi planlıyorsanız mutalaka gereksinim duyacağınız şey bir kaz çiftliği olacaktır. Bu çiftliğin kapasitesi ve iş görürlük oranı sizin çiftliğe yapacağınız yatırım miktarı belirleyecektir. Örneğin daha ucuz maliyet ile ilkbahar ve yaz aylarında besi için üstü açık tel avlu tarzında açık besi alanları yapabilirsiniz fakat bu yerlerde kış aylarında üretim esnasında oldukça zorluklar çekersiniz bu sebep ile besi Kaz çiftlikleri biraz daha ucuza yapılırken civciv üretim çiftliklerinin maliyetleri yükselmektedir.


Kazı kime satarım ? Kimler kaz alır ?


Buda işin pazar tarafı ile ilgili kaygı duyanların ilk aklına takılan sorudur. Buna kısaca cevap verecek olursam Şahsi yada kurumsal faliyet gösteren ve küçük yada büyük kesimhaneleri olan girişimciler vardır genel olarak eylül sonu gibi canlı kaz alımları başlar ırkına ve kazın canlı ağırlığına göre.  2019 canlı kaz fiyatı 20 tl ile 28 tl arası değişkenlik gösterdi. Yani kesime gidecek kazın ederi değeri bu. Fakat damızlık yada damızlık adayları piyasada daha çok yüksek fiyatlara alıcı bulmaktadır. Bu sürülerin kesime gideceklerden ayrı olan özelliği aşılı olmaları ve dişi erkek orantılı sürüler olmalarıdır. Bu sürülerde ırka göre değişkenlikler göstermekle beraber 25/40 tl aralığında canlı kilogram olarak alıcı bulmaktadır. 

Mast kazı civcivi, satılık mast kazı civcivi, fransız kazı civcivi, satılık fransız kazı civcivi, linda kazı civcivi, satılık linda kazı civcivi,
ÖZEL FİYATLAR için BURAYA tıklayın
0531 366 91 18

You may also like...

4 Responses

  1. Nusret beyder dedi ki:

    İstanbul silivriden yerlerinden gidip civciv aldık. Bu işi orduda yapıyotuz yeni başladık. Gerçekten hayvanları sağlıklı 1 ay oldu civcivler sağlıklı içlerinde 3 kg gören var daha bir aylıkken. Kaliteli hayvanları var

  2. Nadir Ertürk dedi ki:

    Silivride yerleri köyde gidip aldım hatta ilk gidişimde 20 civciv aldım. baktım hayvanlar sağlıklı 1 ay sonra tekrar gidip 200 adet aldım. saolsunlar ilgilendiler. hayvanlar gayet sağlıklı

  3. Erdi dedi ki:

    Çok güzel bilgilendirme yazıları elinize sağlık oldukça faydalanıyoruz yazılarınızdan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.