Hakkımızda” üzerine 8 yorum

 1. merhaba;
  öncelikle açıklamalarınız için çok teşekkür ediyorum,bilgilendirme açısından çok değerli bilgiler paylaşmışsınız.
  ben 68 aksaray’da yaşıyorum.3 dönüm bahçemiz var ama içerisinde ev ve kapalı alan olarak 30 tavuklu kümes var.geri kalan 2 dönüm arazi bahçe durumunda.babamlar yazın burayı yazlık gibi kullanıyor ve bahçeye de sebze ekiyorlar.9-10 ay burda ikamet ediyorlar.oyalanıyorlar kısaca.burayı kaz çiftliğine çevirmeyi düşünüyorum.nasıl ve neye göre yapmam lazım.kendim devlet memuruyum.babam böyle bir durumda kaz çiftliği olursa bakabilecek durumda.kaç tane ve hangi tür kaz çiftliği kuralım.et,yumurta yada damızlık ?
  bu konuda hiç bir bilgim yok ama vaktimi boşa harcamak istemiyorum,yani kısaca bişeyler ile uğraşmak istiyorum.
  yardımcı olursanız çok sevinirim.
  ilginize şimdiden çok teşekkür ediyorum

  1. Merhaba Berkay bey , sitenin blog bölümünde kaz yetiştiriciliği hakkında detaylı makale ve yazılar mevcut.
   Bunun haricinde iletişim kurmak isterseniz , iletişim numaramızdan bizlere ulaşınız.
   Elinizdeki imkanlar ile ilgili , bakım alanını beraber tespit edelim. Hayırlı günler

 2. Ördek getirttik ama malesef tavuk kadar et çıkmadı. Biraz göğsünde et var bunun dışında ne but ne kanat eti var. Onca para verdik ama 3 kişiyi doyurmadı. 2,5 saat fırında tuttuk pek pişmedi gibi geldi bize ya da pişti ama biz gerçekten bir şey anlamadık. öncesinde suda haşlayıp pişirmek lazım herhalde. Kaz eti sipariş edeceğiz ama ördekteki gibi hayal kırıklığı olmasın. Diğer konu dondurulmuş geliyor ama sıcak havalarda sıkıntı olmasın. Bunun dışında kaz isterken kilosuna göre mi isteyeceğiz. 2 kilo ya da 3 kiloluk olsun mı diyeceğiz. Diğer konu gönderdiğiniz kazlar bildiğimiz yerli kaz mı yoksa ithal bir ırk kaz mı? Fiyatlar nedir acaba. bu konluarda bilgi istiyoruz

  1. Merhaba
   Kaz eti Diğer kanatlı hayvanların et durumuna göre daha sert durumdadır. Kargo ile gönderimlerde sorun yaşamıyoruz. En az 3 günlük kargo ömrü var yaz aylarında , bu süre kış aylarında 10 güne kadar çıkıyor. Kaz eti satışlarımız kilogram üzerinden yapılmaktadır.
   Irk konusuna gelince , özel melezlenmiş etlik kaz ırkı , ürünleridir.

Bir cevap yazın