Blog

Fransız g35 g36 kazı

Fransız Heway G35/36

Fransız g35/36 Hewy kazları

Fransız g35 ve g36 kazları hibrit yani melez bir ırktır , Canlı ağırlık olarak erkeklerde 8 /9kg dişilerde 7.5 kg görmek mümkün.

Bu kaz ırkına dair altta görseller yayınlayacağız , sezonluk yumurta verimleri İlk yıl 45/50 anaç olduklarında ise50/60 civarı Diğer Asya ırklarına göre gayet uysa dayanıklı ve sağlam bir yapıları vardır. Günlük yem tüketimleri yaylım olmaz ise 350 gr dir yaylımı seven bir ırktır. Bu sebep ile yemden %70 e varan tasarruf sağlamak mümkündür
Genel olarak 4  ayda gelişimini tamamlar ve kesime hazır hale gelir , 7/8 aylık olduklarında sezona göre yumurtaya başlarlar , damızlık adaylarında özellikle yağlanmadan uzak durulmalıdır , yumurta ebatları diğer ırklara göre biraz büyüktür , yağlı damızlıklar’da yumurtlar iken sağlık sorunları sık sık görülür. Bu ırka ait yumurta fiyatımız 25 tl civciv fiyatımız 65 tl Damızlık fiyatımız 300 tl dir.

Fransız g35/36 hewy kazları

Irk hakkında detaylı bilgi ve iletişim hattımız 0531-366-91-18

Türkiye Kaz yetiştiriciliği 3. Nesil kazlar diye tabir edilen Kombin Avrupa ırkları sınıfına girerler , Türkiyede ki kombin ırkların içinde yumurtaya , tohumlu ve sağlıklı yumurtaya en erken düşen ırklardan biridir.

Klavuz olmasına ramen ilk yumurtalarda çıkım %55 larda toğum ise %65 leri görmek mümkündür  bu oranlar diğer kombin ırkların çok üzerinde dir.

Fransız g35 g36 kazı” üzerine 58 yorum

  1. Hayırlı satışlar Yasin bey , kazlar hakkında biraz daha detaylı bilgi verir iseniz daha kolay satabilirsiniz.
   örneğin kaç aylık , dişi erkek oranı nedir , doğal seleksiyon uygulaması yapıldımı , aşı takvimi uygulandımı gibi

  1. Merhaba Hasan bey , malzeme bakım şartları gibi konular ile ilgili bir çok yazı blog bölümünde mevcut , bu yazılara baktıktan sonra yetersiz geldiğine inanırsanız bize 0531 366 91 18 den ulaşınız , civciv ırkınıza günlüğüne göre değişen ekipman vitamin aşı ve yem rasyonu paylaşımı yapalım.
   kolay gelsin

 1. Kolay gelsin verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkürler. Samsun da G36 yetiştirmeye başladım ancak sorum olacak kendi soyu ile devam ettirdiğinizden verim düşüşü oluyor mu acaba bir de melezleme için hangi cinsi önerirsiniz.

 2. Çok güzel civcivler aldık saolsunlar , 48 saat sigorta yapıyorlar ırk garantisi , 1 ay oldu alalı , istediğim ihtiyaç hissettiğimde arıyorum ne soracaksam soruyorum , cevaplıyorlar , yerim muş ta , kendilerine teşekkür ederim

  1. Merhaba Serdar bey , eşleşme dönemlerinde tüm kaz ırklarını ayrı barınaklara alıyoruz , kaldı ki özellik ile çin kırmaları civciv iken belli olan kazlardır. Verdiğimiz her civcive ırk garantisi veteriner sağlık raporu ve ilk teslimattan sonraki 48 saat için sağlık garantisi veriyoruz. (48 saat için de viral bir salgın yada hastalıktan ölen tüm zarar tarafımızdan telafi edilmektedir.

Bir cevap yazın