Emden

Category:

Emden

Emden

Emden

Emden kaz ırkı saf bir kaz ırkıdır , dünya da labarotuarlar da hibritlenerek üretilen bir çok kaz ırkının başlangıç noktası diyebiliriz. Çiftlik kazı diyebileceğimiz sınıfa girerler yani kendileri gurk olup yumurta çıkarabilirler , Türkiye’de Saf Emden bulabilmek nerede ise imkansıza yakındır , Türkiye’de Emden diye piyasaya sunulan kaz ırkı , bir başka Alman saf ırkı olan  Germany white yani Alman beyazıdır.

Bu kaz ırkı sezonluk 20/30 arası yumurta verip gurka yatkın bir ırktır , erkeklerde cüsse 8 kg dişilerde 6.5/7 kg civarı olabilmektedir. Bu ırkı sahiplenecek kişilere önerimiz , sezonluk besicilik için uygun bir ırktır fakat üretim için zor bir ırktır , yumurta kabuk sertliği yoğundur bu sebep ile civciv çıkımı oldukça zordur. Gurk oluyor olması’da zati hazırda az olan yumurta sayısını daha da alt seviyelere çekmektedir. Bu ırk Türkiye’de ki yetiştiriciler de Gıdıksız Toulouse diye adlandırılan Fransız kazı ile birlikte tutulmaktadır.

Her iki ırkın özelliklerinin benzer oluşu , melezleme sonucu yavrularda cüssede büyüme elde edilmesi bir çok yetiştiriciyi bu iki ırkı beraber beslemeye olanak vermiştir.

Bu kaz ırkının sezon içi civciv fiyatı 45 tl dir Ön anlaşma (kasım 25) tarihine kadar alınan siparişlerde fiyat 40 tl dir.
İLETİŞİM = 0531 -366-91-18 BİZLERE ULAŞABİLİR DETAYLI BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ.

Sizlere bu ırklara ait damızlıklarımız’dan Bir kaç görsel ile bu yazımızda veda edelim.
Yıllardır olduğu gibi Türkiye’de kaz ve kazcılık ta öncü olan sitemiz www.kazcim.com olarak sizlere bu ırkın sağlık garantili , ırk garantili satışı gerçekleştirmekteyiz. Ankara ve Van çiftliklerimiz de bu ırkların damızlıklarını yerinde görebilir ve Emden (Alman beyazı ) Gıdıksız Toulouse etlik ırklarına dair geniş kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.
Bu ırkların yumurta satış fiyatı 20 tl dir. Toplu alımlarda indirim uygulanmaktadır.

Sezonluk besicilik yaparak bu sektörün içinde olanlar ve bu sektöre besicilikten başlamak isteyenlerin terciğ etmesi gereken bir ırktır , hatta belkide en verimli en ucuz ırk diyebiliriz. Aynı özelliklere ait diğer bir çok avrupa ırkında civciv fiyatları 70 tl civarlarında iken ucuz maliyeti ile öne çıkmaktadır . Ve fiyatı yüksek olan diğer avrupa ırklarından ağırlık ve cüsse olarak kesinlikle geri kalmamaktadır.

Comment

 1. ŞENOL ÇELİK dedi ki:

  merhaba,muhteşem bilgiler verdiğiniz için çok teşekkür ederim,emden kaz cinsi nin et kalitesi hakkında da bilgi verebilirmi siniz?

  1. mescid dedi ki:

   Türkiyede Emden diye bilinen ırk alman beyazıdır. Et kalitesi A kalite sınıfındadır. yıllık yumurta verimleri 20/35 arası ve gurk yatabilme özelliği vardır

 2. Safa dedi ki:

  yeriniz nerede acaba? hobi amaçlı bir erkek bir dişi kaz almak istiyorum? fiyat nedir? embden ve touluse tercihimdir…

  1. mescid dedi ki:

   Ankara Safa bey

   1. Safa dedi ki:

    embden ve touluse civciv almak istiyorum… fiyatları ne kadar ve konya’ya gönderiminiz var mı?

    1. mescid dedi ki:

     0531 366 91 18

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.